Księżniczka na biwaku czyli pokój Alicji

Głównym założeniem tego projektu było stworzenie przytulnego pokoju dla trzylatki. Wnętrze miało być jasne a przestrzeń sprzyjać zachowaniu porządku. Pokój miał odpowiadać potrzebom trzylatki, jednocześnie stwarzając możliwość łatwego przearanżowania, gdy dziewczynka podrośnie. Na podłodze miały znaleźć się wybrane wcześniej przez rodziców płytki, a kolorystyka pokoju miała być pastelowa, na życzenie Alicji – z uwzględnieniem różu. Mile widziany był także motyw zwierzęcy. Wśród wyposażenia miały znaleźć się takie elementy jak regał na książki i duże łóżko, w którym Alicja będzie mogła zasypiać z mamą lub tatą.

Dwie wstępne wersje projektu („Leśny biwak” i „Mała dama”) zostały połączone, tworząc ostatecznie stylizację „Księżniczka na biwaku”. Oprócz wymaganego wyposażenia, w pokoju znalazł się duży dywan i modułowa Shappy play sofa zapewniające przestrzeń do zabawy, stoliczek do rysowania, który z biegiem czasu będzie można wymienić na biurko, oraz regały do przechowywania książek i zabawek (w kształcie domków, które Alicja uwielbia budować).

Na ściany zaproponowałam farbę Tikkurila Bubble Gum (lub Magnat Ceramic Królewski Diament), oraz tapetę Woodland Party od Ubierz Swoje Ściany, natomiast meble to głównie Pinio (kolekcja Marsylia) oraz IKEA.

Koszt aranżacji to ok. 15 000 zł (2.11.2022 r.)

Pokój Alicji możesz zobaczyć także na Youtube

HOP! Do góry – Pokój Marysi i Franka

Niespełna 15-metrowy pokój 10-letniego Franka i 6-letniej Marysi wymagał odświeżenia (bez większego remontu) i dostosowania do zmieniających się potrzeb rodzeństwa.

Ten niewielki – jak na dwójkę dzieci – pokój został „powiększony” o dodatkowy metraż przez wstawienie łóżek na antresoli, co pozwoliło wygospodarować miejsce na dwa biurka i niewielkie szafy. Dla mamy Marysi i Franka ważne było wygospodarowanie – oddzielnej od strefy snu – strefy wypoczynku i zapewnienie miejsca na gry i książki, co zdecydowanie udało się zrobić. Nad dwuosobową sofą zawisła półka a obok zmieściła się także komoda. Przytulności i klimatu nadają poduszki, białe firany, miękki dywan i rośliny: zarówno te doniczkowe jak i efektowne liście na tapecie.

Na wizualizacjach widoczna jest także druga z wstępnych koncepcji: z tablicowymi frontami szaf, plakatami nad sofą oraz roletą dzień – noc zamiast firan.

W aranżacji wykorzystałam jasnoszarą farbę Magnat Ceramic Care Jasny Kalcyt (zamiennie Śnieżka Plamoodporna Imponująca) oraz tapetę Sky of plants od Ubierz Swoje Ściany. Wyposażenie to głównie IKEA i VOX.

Koszt aranżacji – 12 000 zł (3.10.2022 r.)

Pokój Marysi i Franka możesz zobaczyć także na Youtube

Papużki nierozłączki: pokoje Zosi i Ali

Pokoje Zosi (3,5 r.) i Ali (1,5 r.) są do siebie tak bardzo podobne, że skupiając się jedynie na wizualizacjach, można by pomyśleć, że to jeden wspólny pokój. To podobieństwo było całkowicie zamierzone, ponieważ dziewczynki są w takim wieku, że młodsza zapatrzona jest w starszą, naśladuje ją i chce mieć to, co siostra. Zgodnie z wytycznymi Zosi, (która jak nikt inny zna swoją młodszą siostrę 😉) w obu pokojach króluje róż, jednak cukierkowy kolor został nieco odcięty czarną listwą przypodłogową i czarnymi dodatkami. Skosy, wnęki okienne i sufity zostaną pomalowane na biało – dla większego rozświetlenia wnętrz. Białe meble z jednej strony rozświetlają wnętrza, z drugiej – są neutralne, więc wpasują się w aranżacje, kiedy dziewczynki podrosną i będą chciały zmienić wystrój.

W pokoju Zosi, pod skosem, znajdzie się szafa na wymiar, która będzie miała też otwarte półki na zabawki, książki czy wózek dla lalek. U Ali natomiast stanie gotowa szafa. Pozostałe elementy wyposażenia są takie same lub bardzo podobne. Żeby zapewnić dziewczynkom możliwość chowania się (co bardzo lubią), w projekcie wygospodarowałam także miejsce na wiszące namioty. Elementami podkreślającymi indywidualność dziewczynek są plakaty: u Ali z pieskami, u Zosi z pingwinkami.

W aranżacji wykorzystałam farby Magnat Ceramic „Czarujący Kwarc” (jako zamiennik Jeger Baby Paint BIO „Rurki z Kremem”) oraz biel Tikkurila anti-reflex white. Wyposażenie to głównie meble IKEA i VOX.

Łączny koszt aranżacji obu pokojów (nie licząc paneli podłogowych i drzwi, które zostały zakupione wcześniej, oraz zabudowy meblowej na wymiar) to ok. 12700 zł (na dzień 8.02.2023 r.)

Wróć do portfolio