Spokojna, biała garderoba przy sypialni małżeńskiej

Klientka chciała uzyskać dużo miejsca do przechowywania, szczególnie ważne były dla niej drążki na wieszaki i miejsce na buty. W odpowiedzi na tak sformułowane oczekiwania powstała koncepcja garderoby, składającej się z trzech części:

  • część główna, środkowa, to szafa z frontami przesuwnymi i lustrem, na jej wnętrze w głównej mierze składają się drążki na ubrania oraz półki na ubrania sezonowe, prawa strona może pełnić funkcję półek na wysokie buty,
  • lewa część – to nieco płytsza szafka (50 cm) z szufladami oraz półkami za frontami przesuwnymi oraz z kolejnym lustrem,
  • prawa część – szafka na buty z 10 szufladami.

Stylistyką garderoba nawiązuje do sypialni, z którą sąsiaduje. Stąd te same jasne panele, kolory ścian (Desinger colour Cappuccino od Beckers oraz biel Tikkurila anti-reflex white ). Wnętrze urozmaicają plakaty od Ubierz Swoje Ściany oraz puf w kolorze butelkowej zieleni.

Szafa w pokoju dziecięcym

Koncepcja szafy na wymiar w pokoju trzylatki. Szafa miała być zarówno dopasowana do możliwości i potrzeb małego dziecka (stąd np. nisko zawieszony drążek) jak i „rosnąć” razem z dzieckiem, wpasowując się z czasem w pokój starszego dziecka czy nastolatki.

W zabudowie wygospodarowałam także miejsce na regał (na książki lub gry), natomiast w dolnej części – w zasięgu rąk dziecka – zostawiłam wolne przestrzenie na pudła z zabawkami. Dolny lewy róg zabudowy, to wolna przestrzeń przeznaczona na przechowywanie wózka dla lalek.

Wykończenie szafy w białym macie sprawia, że zabudowa jest uniwersalna i bez problemu wpasuje się w inne aranżacje wnętrza.

Wróć do portfolio