Do łóżka, hop! Pokój wielofunkcyjny

Niewielki pokój (jedynie 14 m2) pełniący funkcję jadalni, salonu i sypialni rodziców. Rodzice marzą o tym, by zasypiać nie na kanapie, ale w wygodnym łóżku z materacem. W pokoju zatem musiało stanąć łóżko chowane w szafie, które nie tylko spełnia marzenie o materacu, ale po złożeniu zamienia się w kanapę, zapewniając strefę wypoczynku dziennego. W pokoju znalazły miejsce także: stół na 4 osoby, regał na książki, szafa oraz szafki nad łóżkiem.

Stylistyka wnętrza, zgodnie z oczekiwaniami, jest jasna, neutralna i ciepła. Wybór padł na biel, jasne drewno (jedynie podłoga dla kontrastu i ożywienia jest ciemniejsza) oraz beż i pastele. Na ścianie z TV znalazła się subtelna tapeta z kłosami traw.

Łóżko z kanapą to mebel od Transforms, tapeta – Ubierz Swoje Ściany, farba – Tikkurila.

Chwila odprężenia – rystykalny strych

Był to dość nietypowy projekt: do zaaranżowania miałam nieużytkowe poddasze w świeżo wybudowanym domu. W południowej części strychu Klientka chciała uzyskać przytulny kącik wypoczynkowy: miejsce, w którym będzie mogła spokojnie poczytać, napić się kawy czy pokolorować. Ponadto, miało się tam znaleźć także miejsce do dziecięcych zabaw. Aranżacja miała być niskobudżetowa, bez remontu, w oparciu o zastane już wyposażenie, z możliwością dodania innych elementów.

Inspirację czerpałam ze stylistyki rustykalnej, czyli wiejskiej – bazując i na sielskim otoczeniu domu i na życzeniu Klientki, aby stworzyć wnętrze ciepłe i przytulne. W projekcie mamy dużo drewna, miękkich tkanin, beże i brązy, na oknach romantyczne rolety połączone z wiankami z traw, jutę, oraz postarzane ramki na zdjęcia. Jutowa zasłona to pomysł na bezinwazyjne ukrycie rur od rekuperacji.

Wyposażenie to głównie IKEA, dodatki w głównej mierze znalezione na Allegro i Allegro Lokalnie, a także Jysk, Sinsay.

Koszt aranżacji to ok. 4500 zł (20.09.2023 r.)

Wróć do portfolio