Nieustawna łazienka w bloku

Wymagania wobec tej łazienki były spore: Klientka chciała WC i osobny bidet, pralkę, suszarkę i duży prysznic, umywalka natomiast miała znaleźć się na dużym blacie. Tym czasem wnętrze było niewielkie, nieustawne, z bezsensownie ulokowanym pionem cieplnym oraz zagracone na środku szachtem z pionami wodno-kanalizacyjnymi. Stylistycznie wnętrze miało być utrzymane w neutralnej kolorystyce, z wyraźnym akcentem drewna.

Wizualizacje przedstawiają dwie wersje łazienki: pierwsza to efekt końcowy procesu projektowego, dostosowany do wymagań Klientki. Drugi – moja propozycja alternatywna.

W obu wersjach oczekiwania Klientki zostały spełnione, choć nie do końca w taki sposób, jak tego oczekiwała. I tak: zamiast osobnego bidetu mamy tutaj WC myjące. Prysznic ma wymiary tylko (albo aż?) 90×90, blat przy umywalce też nie jest pokaźny, choć co nieco się na nim zmieści.

W aranżacji wykorzystałam farbę Beckers Designer Kitchen & Bathroom linen white”, płytki „Lavish mat” z Tubądzina. W wyposażeniu znalazła się m.in. toaleta myjąca od Bernstein, kabina prysznicowa i brodzik Radaway, armatura Cersanit.

Koszt wyposażenia (na 27.03.2024 r.) to 20 tys. zł.

Łazienka w kamienicy

Kolejna niewielka łazienka, tym razem w starej kamienicy, gdzie oryginalnie łazienek nie było. Ta została wydzielona z kuchni, stąd przestronne okno (które aranżacji nie ułatwia). Klienci oczekiwali pozostawienia dużej szafki, pralka również musiała zostać.

Ze względu na mały metraż, zachowanie minimalnych odległości i przestrzeni, zalecanych dla komfortowego korzystania z łazienki, nie było możliwe, z czego Klienci zdawali sobie sprawę. Dlatego zrezygnowaliśmy z brodzika i kabiny prysznicowej na rzecz odpływu liniowego w posadzce i drążka z zasłoną (mając świadomość zachlapywania łazienki). Na oknie zaproponowałam roletę dzień-noc (zamiast dotychczasowej firany), co odciążyło wnętrze.

W aranżacji wykorzystałam m.in. farbę Beckers Designer Collection „Mellow”, płytki Arte „Tyrolia White” i Opoczno „Wilmi Cream”. Armatura i ceramika to głównie Cersanit.

Łączny koszt aranżacji to ok. 5000 zł (na dzień 22.07.2024 r.)

Wróć do portfolio