Projektowe Potworki, które miałam (nie)szczęście spotkać

W ostatnim czasie udało mi się natknąć na kilka Projektowych Potworków. Nie mogłam się powstrzymać, musiałam je wyzdjęciować i Wam pokazać! Jakoś tak się złożyło, że wszystkie 4 przypadki pochodzą z toalet, zatem zdjęcia były robione „z partyzanta” i na prędce 😉 więc ich jakość nie zawsze jest satysfakcjonująca, za co najmocniej przepraszam. No dobra, bez zanudzania. Co my tu mamy?

Potworek pierwszy: zawór

Co zrobić, kiedy zawór koliduje ze ścianą? Tutaj majster uznał, że najsensowniej będzie przyciąć płytki. Pomysłowo? Na pewno 😅

Zawór koliduje ze ścianą? To zrobimy dziurę w ścianie!

Potworek drugi: za krótka wylewka

To chyba jakaś plaga galerii handlowych… Bateria umywalkowa tak dobrana, żeby przypadkiem mycie rąk nie było zbyt komfortowe. Nie mam pojęcia, dlaczego tak to projektują, ani dlaczego ktoś to przepuszcza przy odbiorze technicznym… chociaż, w sumie, to trochę się chyba domyślam: 💵 No ale jakoś uparcie mi się to w głowie nie mieści i za każdym razem ręce mi opadają podczas korzystania z tego cuda.

Zbyt krótkie wylewki, to częsty problem umywalek w galeriach handlowych.

Potworek trzeci: za długa wylewka

No dobra, tutaj Potworkiem jest to cudo całościowo: i design i użyteczność. Ale! O ile na design mogę przymknąć oko przez wzgląd, że to placówka państwowa, niedofinansowana, już dawno niepamiętająca, co to znaczy „remont”, o tyle kwestii użyteczności przeboleć nie mogę. No po prostu: nie mogę! Bo zalana podłoga, to raz. Niewygoda w korzystaniu – to dwa. Zgroza!

P.S. Nie przypomina Wam to Sida leniwca? 😅

Za mała umywalka, za duża wylewka. Do tego wszystko szkaradne.

Potworek czwarty: przedłużacz

Na widok tego cudaka nie tylko mnie zatkało, ale wręcz zmroziło i przez chwilę stałam z gębą otwartą ze zdziwienia. Tak! To jest dziura w ścianie, przez którą przepuszczono kabel przedłużacza. Z drugiej strony wisi grzejnik elektryczny, więc zapewne komuś bardzo zależało na jego podłączeniu. Szczerze? Ja bym na to nie wpadła 🤣

Wyższy poziom projektowania instalacji: przedłużacz przepuszczony przez ścianę

Który z dzisiejszych Potworków podobał Ci się najbardziej? A może Ty też spotkałaś/spotkałeś ostatnio jakieś cudo projektowe?


A może chcesz poznać inne Potworki? Takie jak np. wanna wolnostojąca w rogu łazienki lub meble stojące tyłem do drzwi.

W tej samej kategorii: